Блог

20 ознак, що у Вас немає синдрому дефіциту уваги й гіперактивності (СДУГ)

Синдром дефіциту уваги і гіперактивності офіційно діагностовано всього у 4% дорослих. Багато людей живуть із цим синдромом все життя і навіть не підозрюють про те, звідки береться значна частина їх проблем. Вони звикли, що їх лають за невгамовність (так, навіть у дорослому житті), неуважність, прокрастинація, вічні пошуки новизни і гострих відчуттів, імпульсивність, невміння доводити справи до кінця, забудькуватість, неорганізованість і так далі. Ці люди дуже легко відволікаються - якщо Ви із наших їх числа, то швидше за все, читаючи цей абзац, Ви вже встигли подумати про приблизно мільярд різних речей - починаючи із птаха, що пролетів за вікном, закінчуючи детальним планом порятунку галактики.

В інтернеті повно тестів, які виявлять у Вас і СДУГ, й аутизм, і страшно подумати, що іще. Проблема в тому, що більшість людей, які проходять ці тести, сподіваються на позитивний результат - для них це спосіб виправдати себе за лінь, грубість, невміння і небажання знаходити спільну мову із людьми та будь-які інші «недоліки», якими вони наділені. Адже озброївшись діагнозом (з інтернету, так), можна потім козиряти їм на кожному кроці: «Я веду себе, як мерзотник, але це тому, що у мене діагноз», «Я не пам'ятаю, що ти мене про це просив, але це все через діагноз». Користуючись нагодою, скажімо Вам, що ніщо так не дратує людей, у яких будь-який діагноз насправді є, як ті люди, які собі його приписують на рівному місці. Особливо, якщо вони навіть не спромоглися вивчити матчастину.

Тремтіть, напоказ - гряде викриття. СДУГ у Вас немає, якщо:

1. ВИ ГУБИТЕСЯ В КРИЗОВІЙ СИТУАЦІЇ.

Люди із СДУГ відмінно концентруються і діють в кризових ситуаціях. Це частково пояснюється їх прагненням новизни і гострих вражень (і ця ж риса сильно заважає їм в особистих відносинах) - викид адреналіну допомагає їм сконцентруватися і діяти максимально ефективно. Якщо Ви у кризовій ситуації, особливо раптовій, губитеся і впадаєте в ступор - вітаємо, СДУГ у Вас немає. Інакше Ви були б, як риба в воді.

2. ВИ РОБИТЕ УСЮ РОБОТУ ВЧАСНО.

Або навіть заздалегідь. Складаєте план на місяць (або хоча б тиждень) вперед, відправляєте звіти у строк і вчасно здаєте статті (ех - прим. Редактора). Серйозно, як Ви це робите?

3. ВИ РЕАЛІЗУЄТЕ ВЕСЬ СВІЙ ПОТЕНЦІАЛ.

Дорослі (та й діти) з синдромом дефіциту уваги і гіперактивності часто скаржаться на те, що виконують завдання не так добре, як могли б. Вони буквально фізично відчувають, що могли б краще, але їм дуже складно зосередитися. Тому якщо Ви у будь-якій справі викладаєтеся по повній і досягаєте найкращого результату з можливих - швидше за все, Ви не з їх числа.

4. У ВАШИХ БАТЬКІВ, БРАТІВ І СЕСТЕР НЕМАЄ ОЗНАК СДУГ.

Багато дослідників вважають, що цей синдром передається генетично. Цілком можливо, що Ваші батьки про нього не знають, навіть якщо він у них є. Як це з'ясувати? Читати далі і порівнювати з родичами, звичайно. Якщо ніхто з них не помічений ні в чому подібному, то і Вам пощастило (напевно).

5. У ВАС УСЕ ЖИТТЯ (НУ АБО ХОЧА Б РІК) ОДНА КОМПАНІЯ ДРУЗІВ.

У багатьох людей із СДУГ немає (і ніколи не було) постійної дружньої тусовки. Найчастіше у них велика кількість розрізнених приятелів і періодичне «залипання» в якійсь певній компанії, але це саме залипання не триває роками і тим більше не розтягується на все життя. Тому якщо Ви через десять років після шкільного випускного все ще постійно тусуєтеся з усіма своїми однокашниками або втілюєте в життя непорушні узи із серіалу «Друзі», то - до побачення, ніякого СДУГ.

6. ВАМ ХТОСЬ СКАЗАВ «ЗДАЄТЬСЯ, В ТЕБЕ З'ЯВИЛИСЯ ОЗНАКИ СДУГ».

СДУГ не виникає. Якщо він є, то він Ваш вірний супутник з дитинства. А якщо у Вас несподівано з'явилася підвищена тривожність, непосидючість і Вам стало складно зосередитися на поточних справах - це не СДУГ. Це стрес, депресія і так далі. І ми Вам співчуваємо і рекомендуємо відвідати фахівців, депресія і сильний стрес - теж не жарти.

7. ВИ НЕ ЗАТРИМУЄТЕ ОПЛАТУ ПО РАХУНКАХ.

Ніколи. Комуналка, вода, світло, платежі по кредитах - все це вписано в якийсь містичний графік, який людина із СДУГ ніколи не зможе застосувати в реальному житті. Ну а Ви оплачуєте все вчасно. Або, знову ж таки, заздалегідь. Як? Ні, але ЯК?

8. ВАС МОЖНА ВІДВЕРНУТИ НАВІТЬ ВІД ДУЖЕ ВАЖЛИВОЇ І ЦІКАВОЇ СПРАВИ.

Це тонкий момент. Люди із СДУГ не страждають дефіцитом уваги, всупереч формулюванню. Правильніше було б сказати, що їх увага є непередбачуваною, нерівномірною й некерованою. Якщо людина із СДУГ захопилася якимось процесом, Вам буде дуже, дуже важко залучити її увагу до чогось ще. Швидше за все, вона Вас навіть не помітить. Як і все інше, що відбувається зовні.

9. У ВАС ВІДМІННЕЕ ПОЧУТТЯ ЧАСУ.

Це не стовідсотковий показник - багато дорослих людей із СДУГ зуміли розвинути здатність приходити вчасно і відслідковувати, скільки минуло хвилин або годин. Але це дається їм з певною працею. Якщо у Вас вроджена здатність відчувати час, то діагноз СДУГ, швидше за все, помахає Вам ручкою на прощання.

10. ВАМ ЦІКАВО, ЧИ Є У ВАС СДУГ.

Це класика жанру: чим більше людина наполягає на тому, що у неї чогось немає, тим вище імовірність, що у неї це є. І навпаки: якщо Ви з усіх сил шукаєте підтвердження того, що у Вас є якийсь синдром (і навіть не обов'язково СДУГ), швидше за все, у Вас його немає. Більшість людей дізнаються про свій діагноз випадково (натикнувшись, наприклад, на тематичну медичну статтю), або тестуючи на це своїх дітей, або після зустрічі із фахівцем. А не проходячи тести сумнівної якості в інтернеті.

11. ВИ ЗАВЖДИ МОЖЕТЕ ТОЧНО СКАЗАТИ, ПРО ЩО ДУМАЄТЕ.

Це просто приголомшливо. У Вас є ціла одна думка, і Ви її думаєте. А якби у Вас було 50 уявних процесів одночасно, змогли б? Ось і люди із СДУГ не можуть.

12. У ВАШОМУ СПИСКУ СПРАВ МЕНШЕ, НІЖ 397 ПУНКТІВ.

Це не означає, що люди із СДУГ більш продуктивні, ніж «нормальні». Це означає, що у них шило в одному місці зашкалює ентузіазм на нові задумки і справи, але оскільки більшу частину з них вони до кінця не доводять, то списку справ немає кінця і краю.

13. ВИ ЛЕГКО СПРАВЛЯЄТЕСЯ ІЗ РУТИННИМИ ЗАВДАННЯМИ.

Майже в будь-якій роботі є нудна частина, яка нікому не подобається. Але більшість людей спокійно до цього ставляться і виконують її - вони розуміють, навіщо це потрібно. Людям із СДУГ це дається з великими труднощами, якщо дається взагалі - досить часто вони намагаються придумати якийсь хитрий спосіб оптимізації, щоб позбутися від нудного обов'язку. Або старанно дістають свого начальника розмовами про те, чому цю частину роботи давно пора скасувати.

14. ВИ НЕ РОЗМОВЛЯЄТЕ САМІ ІЗ СОБОЮ. ВГОЛОС.

Якщо звичка промовляти свої дії (на кшталт «Так, зараз мені треба зайти на кухню, включити чайник, а потім погодувати кота ... Так, чайник включив ... Тепер що ... А, точно, покласти їжу коту ...») здається Вам дивною і Ви не розумієте , навіщо хтось це робить, - у Вас немає СДУГ. І ми навіть не будемо пояснювати, чому. Люди із СДУГ і так зрозуміли.

15. ВСІ ЯРЛИЧКИ НА ВАШОМУ ОДЯЗІ НА МІСЦІ.

Якщо Ви зараз не зрозуміли, про що мова, це ще одна ознака того, що СДУГ у Вас немає. Але цей пункт на всякий випадок пояснимо. Людям із СДУГ складно управляти своєю увагою, своїми емоціями і реакціями. Але цей синдром може проявлятися і в фізіологічній непереносимості деяких відчуттів - гучних і різких звуків, яскравого світла, «не такої» музики, неприємної тканини, і навіть в нестерпному відчутті натираючого шкіру на шиї ярлика на платті або футболці. І зовсім ні, це не жарт. Це дійсно нестерпно.

16. ВИ ТОЧНО ЗНАЄТЕ, КУДИ ПОКЛАЛИ КЛЮЧІ.

І телефон. І гаманець. І чек із магазину. І зарядку від планшета. І робочий пропуск. І картку для покупки їжі в офісній їдальні. Й інші корисні дрібниці, без яких життя - не життя. А ось якщо Ви раз у раз носитеся в пошуках цих речей, які «тільки що були на виду», а потім раптом виявилися в холодильнику або під клавіатурою, може, СДУГ має до Вас більше відношення, ніж Ви думали.

 

17. ВИ ПРОРАХОВУЄТЕ НАСЛІДКИ СВОЇХ ДІЙ.

Що, до речі, дуже розумно. Люди із СДУГ теж можуть це робити. І навіть періодично роблять. Але всі ці раціональні доводи йдуть лісом, як тільки на горизонті з'являється щось на букву «І» - імпульс. Навіть розуміючи, до чого цей імпульс може привести, СДУГ-милашки все одно роблять те, що їм захотілося в дану конкретну секунду. Більш того, імпульс найчастіше буквально затьмарює для них здатність аналізувати ситуацію. За що вони потім і «вигрібають». Іноді. Не завжди, на щастя.

18. ВИ ТОЧНО ЗНАЄТЕ, ЧИМ ЦІКАВИТЕСЯ. А ЧИМ - НІ.

Ви любите йогу і точно знаєте, що бокс - не для Вас. Або Ви фанат дайвінгу, але абсолютно впевнені, що ніколи не захочете стрибнути з парашутом. Ну а люди із СДУГ немов живуть за принципом «Завжди говори" Так "- вони готові спробувати все, що завгодно. Їм все цікаво і вони сповнені ентузіазму. Правда, ентузіазм цей у більшості випадків вкрай недовгий, але це вже інше питання.

19. ВАШ СТІЛ У ПОРЯДКУ.

У порядку - значить, що Ви можете розглядати поверхню столу під нескінченними купами паперів, речей і предметів незрозумілого (іншим людям) призначення. Люди із СДУГ не влаштовують безлад - вони влаштовують свій власний порядок. Вони знають, де в цих купах шукати потрібне. Хоча іноді буває і протилежне - їх стіл може бути абсолютно порожнім. Взагалі, зовсім. Це просто означає, що свої купи потрібних речей вони звалили в інше місце, наприклад, на вимогу начальника або після сотого слізного благання чоловіка чи жінки. Якщо стіл ідеально чистий, у такої людини точно десь є шафка, забита усім підряд - треба ж хоч десь відводити душу.

20. ВИ ПРОЧИТАЛИ ЦЕЙ ТЕКСТ ПО ПОРЯДКУ І НЕ ПЕРЕСКОЧИЛИ В КІНЕЦЬ.

Серйозно, прочитали з першого по двадцятий, над кожним по черзі задумалися, ні разу не забігли наперед і не встигли паралельно обміркувати ще сто тисяч життєво важливих питань, що змусило б Вас перечитати статтю ще раз десять? Так, СДУГ у Вас немає. Заздрість, чорна заздрість.

0 Комментариев
Добавить комментарий

Plain text

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.