Блог

Чому ми їмо, коли не голодні

Вчені вивчили основні причини, які штовхають людину до переїдання. В результаті були зроблені обнадійливі висновки, що людина, все-таки, може контролювати цей небажаний процес жування на «автопілоті».
 
Ефект наслідування
 
Хто не хоче бути схожим на свою струнку подругу, з XS розміром футболок і 26 розміром джинсів, з якими багато хто з нас остаточно розпрощалися після 6-го класу. Вся проблема в тому, що ми стараємося змагатися з подругою тільки за обіднім столом.
 
Був проведений експеримент, в якому група випробовуваних обідала або з дуже худою жінкою, але в одязі, що приховує її надмірну худорлявість, або з жінкою занадто повною. Отже, ці жінки замовляли їжу безпосередньо перед очима випробовуваних. У всіх випадках учасники робили абсолютно аналогічне замовлення. Вченими було виявлено, що, незважаючи на всю білу заздрість до нашої тендітної представниці, порція випробовуваних повністю дублювала (причому не тільки за вмістом, а й за кількісним співвідношенням) порцію їх супутниці: чим більше їжі споживала їх супутниця, тим більше вони їли самі.
 
 
Варто відзначити, що поведінка чоловіка в даній ситуації інша. Перебуваючи в шлюбі або навіть просто при спільному проживанні, у чоловіків спостерігається тенденція до збільшення маси тіла. Більше того, чим пишніше супутниця, тим більше збільшуються його шанси погладшати. Отже, як же реагує чоловік на те, коли люди навколо нього починають товстіти? Кумедне явище, але тут вступає в силу поняття «солідарності». Причому, воно може відноситись як до пропозиції «давай пробіжимося», так і «давай поласуємо».
 
Є один хитрий прийом, який убереже Вас від переїдання - хоч і кажуть, що третій зайвий, візьміть із собою свого знайомого, оскільки доведено, що в суспільстві чоловіків жінки менше їдять.
 
До речі, у жінок є також схильність їсти рівно стільки, скільки їжа знаходиться на столі. Тому попросіть офіціанта забрати тарілки, залишивши тільки склянки з водою.
 
Ефект «лежебоки»
 
Вченими встановлено, що люди, які їдять перед екранами телевізорів, споживають набагато більше їжі, ніж їм насправді потрібно. Більш того, мають місце бути усілякі перекушування, абсолютно не пов'язані із почуттям голоду або насичення.
 
Таким чином, можна зробити висновки, що при споживанні їжі людина не повинна відволікатися на інші фактори. Успішні «дієтчики» проводять перед екраном телевізора набагато менше часу, ніж середньостатистичний дорослий (близько 4 годин на день).
 
 
Висновок: Вам не рекомендується їсти перед екраном телевізора, якщо Ви хочете позбавитися від зайвої ваги. Однак якщо Ви не в змозі подолати цю згубну звичку, замініть споживані Вами продукти на овочі або йогурти так, щоб дана їжа не відкладалася зайвим шаром на Вашій фігурі. Це саме можна сказати щодо комп'ютерного монітора.
 
Пам'ятайте, ніхто не забороняє Вам дивитися телевізор, поки Ви займаєтеся своїми домашніми обов'язками або бігаєте на біговій доріжці.
 
Ефект перекусу
 
Так звані дієтичні продукти можуть підірвати Ваш благий намір скинути зайву вагу, оскільки багато хто помилково вважає, що в силу дієтичних властивостей даних продуктів, споживати їх можна практично без обмеження.
 
Дослідження також виявило цікавий факт, що люди, які стурбовані зайвою вагою, зосереджують свою увагу на розмір порції, а не на фактичному числі споживаних калорій.
 
 
Висновок: людині достатньо буквально думки або всього лише умовності, що вона споживає здорову їжу і знаходиться на правильному шляху до досягнення поставленої мети, як вона тут же готова винагородити себе улюблену за настільки правильний крок чимось смачненьким, але в корені суперечачим його встановленому раціону.
 
Дивна властивість салату
 
Звернемося до, здавалося б, нешкідливих салатів, які користуються широкою популярністю не тільки серед дієтичного меню. Тут психологія людини знову грає з нею злий жарт: якщо Ви постійно замовляли один і той же салат, позбавляючи свій організм якої б там не було різноманітності, то наступного разу, коли Вам дійсно захочеться скуштувати щось новеньке, лічильник калорій повільно «поповзе» угору.
 
 
Люди, які постійно дотримуються дієти, повинні вміти чергувати продукти, якими харчуються, всіляко змінюючи свій план харчування.
 
Вплив обстановки
 
Вид, запах і розмови про їжу можуть викликати почуття голоду, навіть якщо Ви вже наситилися. Як правило, люди, які живуть неподалік від ресторанів фаст-фуду, частіше мають проблеми із зайвою вагою і страждають на ожиріння.
 
Виходить, що абсолютно будь-яка навколишня дійсність здатна стимулювати апетит людини, в результаті чого створюється бажання заритися з головою в пісок, щоб нічого не чути, не бачити і позбутися нав'язливої спокуси. Фактично, так воно і є.
 
 
Якщо Ви живете з людиною, яка не проти поласувати шкідливими продуктами, попросіть її зберігати свої «ласощі» де-небудь подалі або вище. Загорніть морозиво в темний непрозорий пакет, щоб у Вас не виникало бажання його спробувати кожен раз, як Ви відкриваєте холодильник.
 
 
Отже, може, варто попрацювати над своєю свідомістю. Більшість людей не можуть схуднути саме тому, що вони занадто зациклені на споживаній ними їжі. Зовнішні чинники лише посилюють таке ставлення, що виливається в чергове переїдання і зайві кілограми.
0 Комментариев
Добавить комментарий

Plain text

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.