Блог

Цікаві факти про скелет

enlightened Найменші кісточки в людському тілі - слухові кісточки - молоточок, коваделко і стремінце. Навіть з віком їх маса не змінюється і становить 2-4 міліграми.

enlightened Найбільшою кісткою є стегнова. Не дивлячись на те, що ця кістка є  порожнистою, вона вважається головною опорою скелету і становить 27,5% від людського зросту. Ця кістка має цікаву особливість: зі збільшенням маси тіла її порожнина також розширюється.

enlightened Пружність людських кісток не може зрівнятися навіть із пружністю деревини дуба. А міцність кісток перевершує міцність граніту в 2,5 рази. Кістковий блок невеликого розміру витримує 9 тон гранітної плити.

enlightened Цікаво, що зранку зріст людини на 1-2 см вищий, ніж увечері. Чому? Це пов’язано зі «стисненням» хрящів між хребцями під впливом сили тяжіння протягом дня.

enlightened Скелет немовляти складається з 350 кісток. У процесі дорослішання частина кісток зростається, в дитячому віці ця цифра дорівнює 300, а у дорослої людини кількість кісток зменшується до 206. Це пов'язано із особливостями народження малюка, його кістки повинні бути м'якими і гнучкими, інакше він не зможе пройти пологовими шляхами і з'явитися на світ.

enlightened Заняття спортом, особливо, важкі силові його види, сприяють зміцненню не тільки м’язів, але й кісток, що дозволяє легше переносити навантаження та підвищує витривалість.

enlightened Середня вага кісткового мозку - 2,6 кілограма. Протягом життя людини кістковий мозок виробляє 1 тонну лейкоцитів і 650 кілограм еритроцитів.

enlightened Кісткова тканина наполовину складається з води, на 12% - з органічних, на 22% - з неорганічних, і на 15% - з жирових сполук. Крім того, кістка у своєму складі має клітини-відновлювачі та клітини-руйнівники, що забезпечує повне відновлення кісткової тканини кожні 7 років.

enlightened Лопатка не пов'язана з іншими кістками скелета, вона фіксується 15-ма м'язами. Рухоме кріплення забезпечує широку амплітуду руху верхніх кінцівок.

Якщо у Вас є якісь питання або скарги щодо здоров'я Вашого скелету - наші лікарі із радістю проконсультують Вас у нашому медичному центрі. А, можливо, Ви підійдете і для безкоштовної програми лікування. Для запису на прийом використовуйте он-лайн форму або дзвоніть на безкоштовний номер 0 800 211 298. 

 

0 Комментариев
Добавить комментарий

Plain text

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.