Блог

Миготлива аритмія: міфи та реальні факти

Миготлива аритмія або фібриляція передсердь є одним із найчастіших  порушень серцевого ритму. В його основі лежить хаотичне скорочення передсердь, в результаті чого формується неправильний ритм серця – аритмія або, як її ще називають у простонародді, перебої в роботі серця.
На сьогоднішній день існує багато міфів про дане захворювання. Отже, сьогодні будемо їх розвіювати.

 

Міф №1. Людям із фібриляцією передсердь не варто сідати за кермо.

Насправді, це залежить від Вашого самопочуття. Якщо у Вас з’явились такі симптоми, як запаморочення, помірний головний біль, загальна слабкість, мерехтіння перед очима – тоді, однозначно, Вам не варто сідати за кермо до тих пір, поки вони не зникнуть.

 

Міф №2. Людям з миготливою аритмією не можна займатися сексом.

"Це брехня", - говорить Річард Ву, доктор медичних наук, професор внутрішньої медицини в університеті Техасу Південно-Західного медичного центру, - "Не існує жодних медичних підстав відмовлятися від інтимної близькості".

 

Міф №3. Споживання кави є однією з причин виникнення аритмії.

Виявляється, що немає ніякого зв'язку між споживанням кави у помірних кількостях та виникненням миготливої аритмії. Насправді, все навпаки. Помірне споживання кофеїну призводить до зниження ризику виникнення аритмій!

 

Міф №4. Тільки у людей похилого віку виникає миготлива аритмія.

Ні, це може статися у будь-якому віці. Але в більшості людей фібриляція передсердь діагностується у віці від 50 до 65 років.

 

Міф №5. Ви обов’язково відчуєте порушення ритму.

Насправді, близько 15% людей, хворих на миготливу аритмію, не відчувають жодних симптомів її прояву. Про дане порушення можна дізнатись лише на прийомі у лікаря. Деякі пацієнти не можуть навіть зрозуміти, що в них аритмія. Вони відчувають певні порушення у самопочутті, але, при цьому, не розуміючи причини їх виникнення. У будь-якому разі, необхідно звернутись до лікаря задля отримання адекватної медичної допомоги.

 

Міф №6. Миготлива аритмія може викликати серцевий напад.

Правда у тому, що миготлива аритмія є однією з головних причин для утворення тромбів. 
Тромби – це скупчення особливих клітин - тромбоцитів, які наш організм використовує для відновлення пошкоджених ділянок кровоносних судин. При миготливій аритмії тромби утворюються у передсердях і стають вкрай небезпечними, тому що можуть викликати тромбоемболічні ускладнення по всьому організму: головному мозку (ішемічний інсульт), нирках, селезінці, нижніх і верхніх кінцівках. Найчастіше ці стани виникають, коли миготлива аритмія триває вже більше 2-х діб, що зумовлює порушення руху крові по організму, а повноцінних скорочень передсердь не відбувається. Для профілактики таких тромбоемболічних ускладнень лікар може призначити прийом антикоагулянтів або аспірин для розріджування крові і полегшення її циркуляції. 

Крім того, миготлива аритмія сприяє виникненню і прогресуванню серцевої недостатності, а отже вимагає обов'язкового лікування під регулярним контролем лікаря!

Отже, сподіваємось, що наша стаття стала Вам у пригоді. Бажаємо Вам не хворіти та вчасно приходити до лікаря!

0 Комментариев
Добавить комментарий

Plain text

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.