Блог

Несподівані речі, які можуть нашкодити Вашому серцю

Майже щодня ми чуємо, що відсутність раціонального харчування, надмірне споживання тваринних жирів та гіподинамія негативно впливають на якість нашого життя. Це безумовно є беззаперечною істиною, але є іще деякі факти, які також можуть нашкодити Вашому здоров’ю, та про це ні в якому разі не варто забувати!
 
 
1. Стоматологічні проблеми
 
Люди із захворюваннями ясен більше схильні мати захворювання серця. Інфекція з ясен рухається у загальний  кровотік, приводячи до запалення кровоносних судин та інших серцевих проблем. Щоб уникнути розвитку даної патології, необхідно кожні 6 місяців навідуватись до стоматолога. 
Якщо Ви помітили почервоніння ясен, або деякі зміни на зубах, не варто гаяти часу, потрібно відразу звернутись до кваліфікованого фахівця!
 
 
2. Позмінна робота
 
Згідно з нещодавнім дослідженням Канадського Західного Університету, ненормований робочий день та робота в нічний час підвищують  ризик серцевого нападу. Позмінна робота погано впливає  на добовий ритм організму ("внутрішній годинник") і завдає шкоди Вашому серцю.
Якщо Ваша робота пов’язана з ненормованим робочим днем, наполегливо радимо проходити регулярні медичні огляди у сімейного лікаря, вести активний спосіб життя та збалансовано харчуватись!
 
3. Затори на дорогах
 
Кожен із нас коли-небудь стояв у заторах в час пік, і це безумовно стрес. Саме тому «пробки» на дорогах підвищують ризик виникнення серцевого нападу. Високий рівень шуму впливає на частоту виникнення захворювань серця. 
Наполегливо радимо уникати заторів на дорогах, якщо ж це Вам не вдалося, то увімкніть улюблену розслабляючу музику або просто поспілкуйтесь із пасажиром.
 
 
4. Рання менопауза
 
Якщо Ви - жінка і увійшли у період менопаузи раніше, ніж Вам виповнилось 46 років, то маєте дуже високі шанси на виникнення інфаркту або інсульту.
 
Різке падіння естрогену призводить до прискореного зростання рівня загального холестеролу.  
 
 
 
5. Хропіння
 
Якщо Вам говорять, що Ви хропете уві сні, зверніться до лікаря. 
 
Можливо, у Вас є серйозний стан, який називається апное. Дані  розлади  можуть бути пов'язані із високим кров'яним тиском, аритмією, стенокардією та серцевою недостатністю. Лікування може допомогти Вам дихати легше і знизити ризик розвитку серцевих захворювань.  
 
 
6. Гепатит С
 
Як правило, в осіб, які мають дане захворювання, рівень загального холестеролу та артеріального тиску набагато нижчі, ніж у здорових людей. Але доведено, що гепатит С може призвести до запалення клітин і тканин організму, в тому числі й до запалення клітин серця!
Таким особам необхідно постійно перебувати під наглядом сімейного лікаря аби вчасно виявити патологію серцево-судинної системи. 
  
 
7. Безсоння
 
Якщо Ви спите вночі менше, ніж 6 годин, то підвищуєте ризик виникнення в себе серцево-судинних захворювань. В середньому, людина повинна спати вночі 7-9 годин.
 
Недотримання даних рекомендацій призводить до підвищення артеріального тиску. Високий артеріальний тиск є одним з основних факторів ризику у виникненні інфаркту або інсульту.
 
 
 
8. Нещасливий шлюб
 
Важливою причиною виникнення серцевого нападу є стрес. Гормони стресу чинять негативний вплив на серце.
 
Проблеми в сім’ї також  призводять до вживання алкоголю та до поганого харчування.
  
 
 
9. Самотність
 
Самотні люди більш схильні до хвороб серця.
 
Радимо почати відвідувати клуби за інтересами, театри, виставки, ярмарки, подорожувати, спілкуватися частіше з власними дітьми, підтримувати родинні зв’язки.  
     
 
 
10. Ожиріння
 
Будь-яка зайва вага - це надлишкове навантаження на серце. 
 
Якщо Ви – жінка і окружність Вашої талії більша за 90 сантиметрів або якщо Ви – чоловік і окружність Вашої талії більша за 100 сантиметрів, поговоріть зі своїм лікарем з приводу дієти й фізичних вправ.
  
 
 
11. Сидіння вдома перед телевізором
 
Дивлячись телевізор щодня, можна збільшити ризик серцево-судинних захворювань майже на 20%.
 
Сидіння тривалий час перед телевізором з часом призводить до високого артеріального тиску.  
 
 
 
 
12. Занадто інтенсивні фізичні навантаження
 
Фізичне навантаження відноситься до універсальних та ефективних методів профілактики різноманітних захворювань, особливо, серцевих. Натомість, надмірне фізичне навантаження може спровокувати серцевий напад. Не варто починати з силових навантажень, почніть із легких вправ таких, як ходьба.
Якщо у Вас є високий ризик виникнення серцевих захворювань, краще проконсультуйтеся з лікарем.
 
 
Якщо у Вас є якісь запитання або скарги щодо здоров'я Вашого серця - не варто відкладати похід до лікаря!
У медичному центрі "Ок!Клінік+" консультативний прийом ведуть високо кваліфіковані лікарі-кардіологи, які мають багато років досвіду щоденної роботи у стаціонарі та амбулаторно.
Для запису на прийом використовуйте он-лайн форму або дзвоніть на безкоштовний номер 0800-211-298 або міський (044)564-66-82
0 Комментариев
Добавить комментарий

Plain text

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.