Блог

Симптоми шизофренії

Шизофренія, як правило, не трапляється раптово. Найчастіше захворюванню передують місяці, а то й роки відсторонення, обривання соціальних зв'язків і замикання в собі.
 
У 90% випадків першою ознакою шизофренії є почуття замкнутості, нездатності до прояву ініціативи і обмеженість. Це ж можна віднести до симптомів уповільненої шизофренії, яка також характеризується відчуженням, зниженням активності та розумової слабкістю.
 
Ознаки та симптоми шизофренії
 
Прояви шизоїдного розладу особистості:
 
 • аномальне сприйняття у формі галюцинацій;
 • ненормальні, що відхиляються від норми, судження і умовиводи;
 • спотворене мислення, що призводить до мовних порушень;
 • незвичайні емоції, найчастіше досить обмежені;
 • знижена мотиваційна та вольова активність;
 • проблеми із розумовою діяльністю, які стосуються пам'яті й виконавських функцій;
 • дивна поведінка для сприйняття інших людей;
 • порушення контролюючих систем.
До ознак і симптомів уповільненої шизофренії також відносяться хронічна депресія, нездатність отримувати задоволення та емоційний спад. При розвитку симптомів відбувається отупіння, відсутність душевної чутливості та зниження загального рівня до повної примітивності.
 
До хвороби або на самому початку шизофренії перші симптоми проявляються як почуття напруги, пригніченості, а також проблеми із порушенням уваги. Це провокує появу відчуття серйозного перевантаження, яке схоже на стан перед прийняттям важливого рішення.
 
Це свідчить про те, що шизофренія не виникає сама по собі. Ознакою шизофренії є той факт, що хворий перед початком захворювання стає все більш песимістичним, відчуваючи ніби в атмосфері відбувається щось незвичайне. Він може часто питати: «Я відчуваю щось відбувається, але не знаю що. Поясніть мені, що відбувається?»
 
Безсоння - ще один симптом розвитку захворювання. Воно обумовлене постійною напругою, недовірою та постійною пильністю. Те, що відчуває хворий на шизофренію, схоже на знайомий багатьом тривожний страх темряви, коли тіні дерев сприймаються як лякаючі образи, а звуки і шорохи, як кроки переслідувачів. Людина відчуває загрозу і втрачає звичну впевненість, і не здатна дати вірну оцінку навколишній дійсності. У шизофренії подібне відчуття є початком захворювання.
 
Навколишня дійсність набуває все більш загрозливих і чужих форм, поки хворий не розриває зв'язок із колишньою дійсністю і не створює нову дійсність, засновану на особистому досвіді.
 
У новій дійсності хворобливого сприйняття все навколишнє здається несправжнім, спеціально підстроєним для хворого. Крім того, сам хворий відчуває себе іншим зі зміненою свідомістю, ніби під гіпнозом.
 
При шизофренічному розладі людина відчуває, що кожен предмет і будь-яка подія, яка зустрічається в його житті, створено спеціально для нього. Він ніби у всьому бачить якісь послання, залишені конкретно для нього. ЗМІ також перетворюються на носіїв таємних послань. Поїздка на автомобілі по місту може здатися спеціально розіграноою для нього театралізованою виставою з боку перехожих.
 
Спільне проживання з близькими також загрожує зайвим перенапруженням, тому що за всіма потрібно стежити. Життя хворого перетворюється на постійне проходження знаками і сигналами, які нібито залишені для нього вищими силами.
 
До симптомів параноїдальної шизофренії відносяться марення і галюцинації. Деяким хворим здається, що їх думки прослуховуються. Також їм може здаватися, що власні думки в голові звучать або вимовляються чужим голосом.
 
Голоси можуть затихати і навіть повністю зникати, якщо людина зайнята цікавою справою або розмовляє з іншими. У ситуації повної ізоляції і бездіяльності, голоси, навпаки, посилюються.
 
Частим симптомом шизофренії також є марення. У словах і написаних текстах хворих відсутня цілісність і гармонійність, вони суперечливі і видають спотворене, роздроблене сприйняття дійсності.
 
Хворий на шизофренію може також не впізнавати знайомі місця та осіб, однак, в незнайомій обстановці може, навпаки, відчувати себе впевнено, ніби знаходиться там вже не в перший раз.
 
Кольорові сни - ознака шизофренії?
 
Здатність бачити кольорові сни є ознакою того, що людина дуже тонко відчуває світ і навколишню дійсність. Чуйна сприйнятливість, в свою чергу, свідчить про підвищену вразливість.
 
Вразливість, сама по собі, не є явною ознакою шизофренії, але є її частим симптомом. Тому говорити про прямий зв'язок між шизофренією й кольоровими снами можна. За статистикою, хворі на шизофренію бачать кольорові сни в п'ять разів частіше здорових людей.
 
Ознаки шизофренії у чоловіків розвиваються раніше, ніж у жінок, у віці 15-35 років. Ймовірно, більш ранній розвиток захворювання у чоловіків пов'язаний із тиском суспільства у зв'язку із очікуваннями і претензіями. Примітно, що симптоми шизофренії у чоловіків-холостяків зустрічаються в 4 рази частіше, ніж в одружених.
 
Ознаки шизофренії у жінок з'являються пізніше, у віці 27-37 років. По всій видимості, це пов'язано з тим, що жінки за своєю природою більш схильні до других ролей, тому захворювання розвивається повільніше і пізніше. Крім того, жінок оберігають від захворювання статеві гормони. Однак в період критичних днів симптоми шизофренії у жінок загострюються.
 
Шизофренія не може бути діагностована за однією ознакою. Наявність хвороби передбачає ряд соматичних і психологічних порушень. Разовий напад шизофренії не означає, що захворювання залишиться на все життя. Навіть якщо захворювання тривало тривалий період, ще не можна говорити про стійке захворюванні і називати хворого шизофреніком.
0 Комментариев
Добавить комментарий

Plain text

 • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
 • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
 • Строки и параграфы переносятся автоматически.