Блог

Як алкоголь впливає на організм людини

Спирти знайшли широке застосування у фармацевтичній, косметологічній, хімічній, харчовій промисловості. Вони використовуються практично щодня кожною людиною. Сучасне суспільство споживає величезну кількість спиртовмісної продукції. Але є у цієї продукції і негативний ефект - це насамперед алкогольні напої, що містять два основних компоненти - етиловий спирт (етанол) і воду.
 
Високе споживання алкоголю є однією з актуальних проблем сучасної України. Рівень споживання розраховується наступним чином: весь проданий за рік алкоголь підсумовується, перераховується на умовний 100%-вий спирт і ділиться на кількість населення в країні. Таким чином, ми отримуємо кількість спирту, випитого в середньому на одну людину за рік. 
 
Всесвітня організація охорони здоров'я розробила шкалу: вживання спирту до 3 літрів вважається низьким рівнем, 4-5 л - середній рівень споживання, після 8 л - починається генетичне виродження нації. У нашій країні середнє споживання становить близько 15 літрів спирту на рік. Україна за цим показником займає п’яте місце в світі! Вона стрімко скочується в алкогольну прірву. Особливу тривогу викликає алкоголізація підростаючого покоління.
 
Так, за результатами анкетування учнів однієї із загальноосвітніх шкіл міста Києва у віці 14-17 років виявлено, що хоча б раз спробували алкогольні напої 80,3%, не пробували 19,7%. Серед тих, хто спробував, 51,8% - дівчата і 48,1% - хлопчики. З наслідками дії алкоголю знайомі всі!
 
Постає питання, якщо знають, що не можна, чому споживають. Найчастіша відповідь: свято, інтерес, не бути «білою вороною», суперечка у свято з батьками. Підліток не усвідомлює, що наслідки його рішення наступають сьогодні.
 
 
Вплив алкоголю на організм людини
 
Видатний російський медик, фізіолог, засновник Санкт-петербурзького психоневрологічного інституту Володимир Михайлович Бехтєрєв довів, що навіть малі дози алкоголю послаблюють розумові здібності.
 
У 50-ті роки XX століття радянським громадянам почали розповідати про псевдонаукову теорію - теорію «культурного пиття». Пропагандисти цієї теорії стверджували, що вона покликана навчити населення випивати і при цьому не спиватися. Після впровадження цієї теорії в масову свідомість громадян кількість алкоголіків всього за 20 років виросла у 11 разів!
 
Залучення людей до алкоголю починається з раннього дитинства. Діти в дитячому садку вже знають як треба «по-дорослому» відзначати свята. Все це результат масової пропаганди теорії «культурного пиття» через засоби масової інформації - рекламні ролики, фільми, телепередачі.
 
Так як же діє алкоголь на організм людини? Давайте детальніше розглянемо дане питання. 
 
Алкоголь впливає на всі органи людини, але все ж таки найбільше - на головний мозок, серцево-судинну систему, систему травлення і статеву. Якщо в людини спочатку була уражена одна з систем, алкоголь зашкодить їй найбільше.
 
 
Головний мозок
 
Алкоголь порушує процес переробки інформації мозком. Коли алкоголь потрапляє у кров, він знежирює поверхню еритроцитів (червоних клітин крові), і вони течуть не поодинці, а у вигляді грон злиплих еритроцитів. Як тільки гроно еритроцитів досягає окремих судин головного мозку, судина закупорюється і кров не може пройти. Клітини головного мозку, які відчувають кисневе голодування, фізіологічно відмирають. Коли починається загибель окремих мікро-ділянок головного мозку, людина й відчуває саме те - стан сп'яніння
 
Знищення клітин мозку неминуче, навіть при невеликому сп'янінні. Вражають фотографії головного мозку людей, що п'ють: він зморщений, зменшений в об'ємі, покритий рубцями, виразками, набряками, з безліччю розширених (часто розірваних) судин, кіст в місцях омертвіння ділянок мозку.
 
 
Шлунково-кишковий тракт
 
Від дії алкоголю також страждають органи травлення: стравохід, шлунок, підшлункова залоза. Тут вплив алкоголю на організм людини проявляється в пошкодженні й руйнуванні клітин внутрішньої поверхні травних органів, опікам та омертвіння їх тканин; атрофії залоз, що виділяють шлунковий сік; загибелі клітин підшлункової залози, що виробляють інсулін. 
 
Це, в свою чергу, призводить до порушення процесів всмоктування поживних речовин, пригнічення виділення травних ферментів, застою їжі в шлунку. Вплив алкоголю на підшлункову залозу обумовлений її нездатністю розщеплювати складові спиртних напоїв. Головна небезпека руйнівного впливу спиртного є розвиток панкреатиту - руйнування тканин підшлункової залози власними ферментами. Якщо людина часто вживає алкоголь, в підшлунковій залозі формуються білкові пробки, в яких збирається кальцій.
 
 
Печінка
 
Печінка, як і головний мозок, страждає від алкоголю в першу чергу. Негативний вплив алкоголю в печінці посилюється за рахунок окислення етанолу до ацетальдегіду - речовини досить небезпечної та високотоксичної. Печінку недарма називають головною хімічною лабораторією нашого організму. Тут за допомогою спеціальних ферментів відбуваються основні хімічні перетворення складових елементів їжі, і алкоголь не є винятком. 
 
Якщо ж людина продовжує (навіть зрідка і потрошку) випивати, клітини печінки, не витримуючи хронічної алкогольної інтоксикації, гинуть. Розвивається цироз печінки. Місце загиблих клітин займає сполучна тканина, печінка покривається рубцями. Таким чином, печінка перестає виконувати свої функції. Людина гине.
 
 
 
 Серце
 
Вживання алкоголю в невеликих дозах запобігає більшості захворювань серцево-судинної системи - так довгий час вважали лікарі. Але нещодавні дослідження показали, що навіть разовий прийом келиха вина підвищує тиск на кілька днів і поступово викликає незворотні процеси в серцевому м'язі
 
Під час циркуляції алкоголю в крові (зазвичай це 6-7 годин), серце працює в непродуктивному режимі - кров набагато повільніше доносить кисень до його тканин, а пульс підвищується до 100 ударів на хвилину. Невеликі кровоносні судини і капіляри стискаються і лопаються, так як кров в них стає густішою. Особливо це помітно на обличчі і називається «синдром червоного носа»
 
При постійному вживанні алкоголю в серці накопичується велика кількість жиру, а тканини стають млявими та в'ялими. Це призводить до виникнення серцевої недостатності навіть у людей зовсім молодого віку. Виникають різного роду аритмії, що виражається в запамороченнях, задишці і давлячих болях в грудній області. Іноді для позначення цього стану фахівці вживають вираз «алкогольне серце»
 
У людей із таким діагнозом відзначаються потовщення стінок і розширення порожнин серця, фіксуються аритмії. Все це може привести до інфаркту міокарда і, як наслідок, смерті.
 
 
Вплив алкоголю на статеві клітини чоловіків та жінок
 
Великий вплив на зачаття дитини спричиняє саме «п'яний» сперматозоїд. Вченими доведено, що алкоголь швидше всього проникає до сім’яної рідини, що спричиняє на сперматозоїди патологічний вплив. Алкоголь згубно позначається на фізичному і, особливо, психічному здоров'ї потомства
 
Але якщо чоловік припинив вживати алкоголь, то повне оновлення сперматозоїдів відбувається тільки через три місяці.
 
На відміну від чоловічих, жіночі статеві клітини формуються внутрішньоутробно, ще до народження самої жінки
 
Яйцеклітини є найбільш довго живучими клітинами організму. Оболонка яєчників надійно захищає ці клітини від впливу практично будь-яких шкідливих факторів, крім етилового спирту. Етиловий спирт, будучи відмінним розчинником, проникає всередину яєчника і вражає частину клітин, із яких можуть бути зачаті діти. І з кожним келихом алкоголю відсоток уражених клітин зростає. І може вийти так, що через кілька років заплідниться саме та клітина, яка була отруєна тим самим келихом шампанського на Новий рік. Цей келих може дати початок хворій дитині із серйозними розумовими або фізичними відхиленнями. 
 
За даними Міністерства охорони здоров'я щорічно в Україні народжується близько 100 тис. дітей з аномаліями розвитку!
 
 
Велика кількість людей вживає спиртні напої. Це глобальна проблема нашої країни. Дуже часто вони не замислюються про наслідки впливу алкоголю. Вважаючи, що все погане може статися з ким завгодно, але не з ними. Або наслідки будуть потім, а не зараз. А жити хочеться сьогодні. Але, алкоголь - це сильна отрута! Бережіть себе!
 
Стадії алкоголізму
 
Алкоголізм – це хвороба, і хвороба підступна. Розрізняють три його стадії.
 
1. Початкова стадія характеризується появою потягу до алкоголю: зростає стійкість до прийнятих доз, з'являється психічна залежність.
2. Середня стадія - наростаючий потяг до алкоголю, зміна характеру сп'яніння, втрата контролю над кількістю випитого, поява стану похмілля.
3. Остання стадія - зниження стійкості до прийнятих доз алкоголю, розвиток запойного пияцтва.
0 Комментариев
Добавить комментарий

Plain text

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.