Блог

Які продукти краще виключити з раціону, якщо Ви схильні до депресії

Перебуваючи в стані стресу, тривоги і депресії, потрібно задати собі питання: «Що я роблю такого, від чого мені стає гірше?» Відповідь буде у кожного своя, проте, продукти, які ми їмо, грають дуже важливу роль. Ми склали список продуктів, які їсти не можна, якщо Ви боретеся із депресією.

Вам може бути важко змусити себе їсти або, навпаки, хочеться солодкого і з'являється тяга до певної їжі. Та найчастіше, це саме ті продукти, яких слід уникати, щоб не погіршити ситуацію і не нашкодити своєму організму.

Кава і кофеїн

Вчені до цих пір не прийшли до єдиної думки про вплив кофеїну на організм. У каві є маса корисних якостей, та існує думка, що в деяких випадках вона може полегшити симптоми депресії. 

Але, з іншого боку, продукти з високим вмістом кофеїну підвищують тривожність і занепокоєння. Вам слід хоча б на якийсь час відмовитися від кави і міцного чаю. Особливо, якщо після чашечки кави (чаю) Ви відчуваєте такі неприємні симптоми, як тривога, занепокоєння, головний біль, прискорений пульс і підвищений кров'яний тиск. Якщо Ваш організм реагує на кофеїн подібним чином, і реакція повторюється день у день, його однозначно слід виключити.

Алкоголь

Згідно з дослідженнями, споживання алкоголю і депресія тісно пов'язані між собою. Алкоголь порушує роботу центральної нервової системи, будучи одним із найсильніших транквілізаторів. Він надає заспокійливу дію і дійсно допомагає впоратися зі стресовими станами, діючи миттєво і безвідмовно. 

Але в алкоголю є дві фази. Після активного періоду, коли Вам весело, легко, спокійно і здається, що все не так вже й погано, починається фаза пригнічення, і на наступний день психологічний стан тільки погіршується. Депресія і алкоголь не тільки не сумісні, але й небезпечні.

Замінники цукру

Штучні підсолоджувачі також підвищують ризик розвитку депресії. І тут важливо враховувати той факт, що вони можуть міститися не тільки в замінниках цукру, а й у багатьох інших продуктах харчування. 

Тому важливо вивчати інформацію на етикетці і уважно дивитися, чи не присутній в складі аспартам або сахарин.

Цукор

Шкоди завдають не тільки штучні підсолоджувачі, але і звичайний цукор. Численні дослідження доводять, що існує зв'язок між надмірним споживанням цукру і поганим настроєм. Це не відбувається миттєво, але дієта з високим вмістом солодкого поступово призводить до порушення психологічного здоров'я. Якщо Ви знаєте, що схильні до депресивних станів, цукор краще скоротити до мінімуму.

Гарбузове насіння

Насіння ні в чому не винне, а, навпаки, корисне, якщо Ви сушите його в домашніх умовах. 

Але в харчовій промисловості насіння обробляють броматом калію, який перешкоджає поглинанню йоду щитовидною залозою. А здоров'я щитовидної залози робить вирішальний вплив на настрій.

Трансжири

Це штучно синтезовані масла (маргарин, заправки і соуси), які містяться в продуктах фаст-фуду, гамбургерах, чіпсах та кондитерських виробах. Вони також сприяють розвитку депресії, поступово діючи на стан організму.

Так в Іспанії проводилися дослідження за участю 12000 студентів. За 6 років спостережень вчені прийшли до висновків, що любителі фаст-фуду набагато частіше страждають на депресію. Також було доведено, що у шанувальників фаст-фуду ускладнюється обмін речовин, що сприяє погіршенню загального самопочуття.

Перероблене м'ясо

Сосики, ковби та м'ясні напівфабрикати - не найкорисніша їжа із багатьох причин, а особливо, якщо Ви знаходитесь у депресивному стані. Тому позбавляйтеся від звички швидко перекусити перед телевізором парочкою бутербродів з ковбаскою.

Продукти з високим глікемічним індексом

До них відносяться такі популярні гарніри, як рис і картопля. Їх також не рекомендують їсти людям, схильним до депресії. Замініть їх на овочі, темний рис або бобові.

Звичайно, ці продукти не варто виключати з раціону назавжди. Але щоб допомогти своєму організму подолати важкий період, потрібно обов'язково скоригувати харчування і скоротити кількість депресивних продуктів, які Вам в цей момент тільки шкодять.

0 Комментариев
Добавить комментарий

Plain text

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.