Новости

В Медичному центрі «ОкКлінік» запрацював 7-денний ЕКГ моніторинг за Холтером!

Тривале семиденне холтерівське моніторування збільшує частоту виявлення пароксизмальної форми фібриляції передсердь (ПФП), інших порушень ритму та провідності серця, що дає змогу покращити якість життя наших пацієнтів, а з часом  і запобігти грізним, загрожуючим їх здоров’ю і життю станам. Результати моніторингу оцінюють досвідчені лікарі-кардіологи клініки. Після встановлення уточненого діагнозу Вам буде запропоновано оптимальну схему лікування.

 

Для чого мені потрібний семиденний Холтер-моніторинг?

  Іноді у Вас можуть спостерігатися серцебиття (серцебиття, що викликає тривогу), перебої в роботі серця, запаморочення, біль у грудях, задишка або інші симптоми. 7-денна ЕКГ може допомогти в діагностиці багатьох станів, що впливають на серце і легені. Деякі симптоми можуть не відбутися під час планових обстежень  серцевої діяльності, тому Ваш лікар-кардіолог  може  попросити провести моніторинг протягом тижня.

7-денний монітор ЕКГ записує електричні сигнали з Вашого серця протягом тижня. Цей аналіз ЕКГ буде контролювати Ваш серцевий ритм у повсякденному житті, щоб побачити, як  серце реагує на активність, відпочинок та / або зміни ліків. Під час тесту Вам не потрібно залишатись в лікарні.

 

Як виглядає  7-денний Хотер-монітор?

  Монітор ЕКГ - це невеликий та легкий комп'ютерний пристрій для професійного аналізу ЕКГ. Він використовується для постійного виявлення та фіксації серцевого ритму протягом 7 днів. Це передбачає розміщення декількох маленьких та липких електродів на тулубі. Електроди  з'єднані дротом з портативною машиною для запису, яка буде збирати та записувати електричні сигнали, вироблені кожним серцебиттям. Ви нічого не відчуваєте, і при ЕКГ не буде ні болю, ні дискомфорту.

 

Підготовка до 7-денного моніторингу ЕКГ

  Будь ласка, повідомте лікаря-кардіолога, якщо у Вас є алергія на пластир.

Ми рекомендуємо користуватись двух-ярусним одягом під яким будуть електроди, тому що Вам доведеться час від часу знімати верхній одяг (жінки можуть користуватись бюстгальтером).

Будь ласка, не використовуйте крем або тальковий порошок на ділянку грудини незадовго до або під час моніторингу Холтерівської ЕКГ - це може ускладнити прикріплення електродів до тіла.

 

Налаштування 7-денного тесту на ЕКГ

  Коли Ви прийдете  для встановлення портативного  монітору ЕКГ,  Вас попросять роздягнутися  до талії (жінки можуть не знімати бюстгальтер).

Працівник клініки прикріпить невеликі липкі електроди на грудну ділянку Вашого тулуба, для визначення  електричних  імпульсів серця. Деяким людям може знадобитися гоління невеликої ділянки на грудях, щоб допомогти електродам правильно приклеїтись.

Електроди буде з'єднано з дротом до невеликого пристрою (власне  - Холтерівський монітор).

Після цього  Ви будете готові  йти з монітором додому і продовжувати свої звичайні повсякденні справи.

 

Поради щодо успішного 7-денного аналізу ЕКГ

  Протягом дня Ви можете приєднати монітор до своїх брюк  або спідниці через затискач на задній панелі пристрою.

Намагайтеся провести тиждень у звичайному режимі. Робіть все те, що й робили раніше.

Будьте обережні, щоб у монітор не попала волога. Ви не зможете купатися або приймати душ, поки носите монітор, авжеж  отримаєте інструкції щодо видалення та повторного приєднання монітора, коли це буде потрібно.

Періодично перевіряйте, щоб дроти були прикріплені до електродів, що приклеєні до тулуба. Якщо дріт від’єднається , будь ласка, знову прикріпіть його за допомогою невеликої шпильки, що на електроді.

 

Запис  щоденника подій  під час Холтер-моніторингу

Вам буде запропоновано вести щоденник для аналізу та більш точної оцінки вашого 7-денного запису. Будь-ласка, реєструйте будь-які симптоми, які мали місце під час тестування, разом із їхнім часом, тривалістю та обставинами.

Будь ласка, завжди тримайте при собі  свій щоденник Холтерівського монітора та ручку.

 

Повернення обладнання ЕКГ

Поносивши монітор  7 днів, Вам буде запропоновано наступне  відвідування клініки для видалення монітора. Будь ласка, візміть з собою Ваш заповнений  щоденник пацієнта на цю зустріч.

 

Ваші 7-денні результати ЕКГ

По результатам Вашого 7-денного тесту на ЕКГ лікар-кардіолог клініки  призначить Вам наступну зустріч.