Новости

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

14 листопада в усьому світі відмічався День боротьби з цукровим діабетом, який іще у 1991 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я було призначено у відповідь на загрозу зростання захворювання на цукровий діабет (ЦД). Головною метою цього дня є підвищення проінформованості щодо даного захворювання не тільки про кількість хворих на ЦД, але й про те, як можна запобігти розвитку цієї хвороби у багатьох випадках.

Підвищений "цукор крові" дуже шкідливий для людини, адже природа не передбачила життя з діабетом. Якщо глюкоза крові зростає вище норми, то вона чинить токсичний ефект, а стінки судин і нервів "зацукровуються", немов у банці зі старим варенням. На жаль, таким пацієнтам не вдається на 100% дотримуватися норм здорової людини, але наблизити якість життя до нормального рівня шляхом  дотримання лікувальних процедур - це цілком можливо. І перш за все, якщо у Вас з’явилися ознаки захворювання на діабет, зволікати з візитом до лікаря не варто.

Тривалий час, як для виявлення ЦД, так і для контролю ступеня його компенсації рекомендувалося визначення вмісту глюкози в крові натщесерце і перед кожним прийомом їжі. Дослідження останніх років дозволили встановити, що більш чітка асоціація між рівнем глюкози в крові, наявністю судинних ускладнень діабету і ступенем їх прогресування, виявляється не за показниками глікемії натщесерце, а за ступенем її збільшення в період після прийому їжі.

Комітет експертів ВООЗ рекомендує проводити регулярні обстеження на діабет наступним категоріям громадян: усім пацієнтам у віці від 45 років (при негативному результаті обстеження повторювати кожні 3 роки), а також пацієнтам більш молодого віку при наявності :

  • ожиріння
  • спадкової обтяженості по цукровому діабету
  • етнічної/расової приналежності до групи високого ризику
  • гестаційного діабету в анамнезі
  • народженні дитини вагою понад 4,5 кг
  • гіпертонії
  • гіперліпідемії
  • виявленої раніше НТГ або високої глікемії натщесерце.

Таким чином, діагностика цукрового діабету повинна бути комплексною, спрямованою на обстеження усіх систем організму. Це дозволяє не допустити розвитку серйозних ускладнень і вчасно призначити лікування.

В медичному центрі "ОкКлінік" працює досвідчений лікар-ендокринолог вищої кваліфікаційної категорії - Злова Тетяна Іванівна. Стаж роботи – 27 років. Партнером клініки є  приватна лабораторія «Дарницький медичний центр», що знаходиться на першому поверсі палатного корпусу Київськой міської  клінінічної лікарні №1.
Отже, медичний центр «ОкКлінік» володіє усім необхідним для виявлення, обстеження і сучасного лікування хворих на цукровий діабето, як першого, так і другого типів. Крім того, наш лікар-ендокринолог з радістю надасть усю необхідну інформацію щодо того, як варто поводити себе у побуті, щоб не надавати діабету подальшої можливості прогресувати та викликати різного роду ускладнення.

Співробітники нашої клініки завжди раді допомогти Вам справитись із цим недугом.
Ласкаво просимо!